Záhradné jazierka, biodesign bazény | ROSSY.sk
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €

Jazierko pre koi kapre

  • Pridané: 19.01.2019   |   Autor: ROSSY spol. s r.o.   |   489 čítaní / zobrazení

Ako už z názvu plynie, takéto jazierko by malo byť navrhnuté tak, aby v ňom mali Koi kapre vhodné podmienky na život, rast a vývin, možnosť ukázať všetky svoje farby v plnej kráse. Je však dôležité skombinovať potreby rýb s potrebami zákazníka. Načo by nám bolo jazierko, ktoré je síce kvalitovo vhodné pre ryby, ale nedalo by sa naň pozerať. V praxi sa však skôr stretávame s opačným prípadom- jazierko je síce krásne ale absolútne nevhodné pre život Koi kaprov. Ideálne jazierko pre koi kapre by malo mať vhodnú hĺbku, dostatočný objem vody vzhľadom na množstvo rýb, oddelenú rastlinnú zónu a najmä veľmi dobre navrhnutú  a nadimenzovanú filtráciu.
 


Základné parametre jazierka pre Koi kapre:

jazierko pre koi, jazierko pre koi kapreHĺbka:   Jazierko pre koi kapre by malo mať hĺbku minimálne 1,5 m.
Tvar:   Ľubovoľný, výkop ideálne s kolmými stenami pre dosiahnutie väčšieho objemu a priestoru na plávanie pre Koi kapre. Jazierko s kolmými stenami a správne vyspádovaným dnom je lepšie odkalované cez dnovú vpusť.
Okraj:   Prevažne vyložený veľkými kameňmi, ktoré Koi kapre nedokážu presúvať po jazierku ako pri drobnejšom kamenive.
Rastlinná zóna:   Špeciálne pri jazierkach pre Koi kapre sa veľakrát s vysádzaním rastlín ani nepočíta, pretože Koi dokážu rastliny úplne zničiť. Ak už chceme mať aj vysadenú časť v jazierku s Koi preferujeme riešenie oddelenej časti s rastlinami od časti pre Koi kapre.
Technika:   Tento bod je pri jazierku s Koi obzvlášť dôležitý a je priam nevyhnutné počítať s veľmi dobre nadimenzovanou filtráciou aby sme vytvorili stabilné a zdravé prostredie pre chov Koi. Filtrácia, počnúc skimerom, dnovou vpusťou cez mechanickú a biologickú časť až po UV lampu je základom úspechu pri tomto type jazierka.

 

 
• fotogaléria - jazierko pre koi kapre >• vypracovanie vizualizácie >• vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky>

 
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.