Záhradné jazierka, biodesign bazény | ROSSY.sk
Košík:1 ks
bez DPH:241.46 €
s DPH:289.75 €

Záhradné jazierko na jeseň

  • Pridané: 15.01.2019   |   Autor: ROSSY   |   49 čítaní / zobrazení


Horúce dni sa pomaly končia a príroda sa začína krásne sfarbovať. Nastáva obdobie kedy sa príroda pripravuje na zimu.  Je čas pripraviť na toto chladné obdobie aj záhradné jazierko. Takúto prípravu je vhodné vykonať  v období,  keď teplota vody začne klesne pod 10°C.

 
Voda a vodné rastliny

Na jeseň je dôležité najmä odstrániť z vody a z vodnej hladiny napadané lístie a odumreté časti rastlín- vhodným pomocníkom môžu byť sieťkanožnice s kliešťami. Z dna jazierka je vhodné odstrániť kal a usadeniny pomocou jazierkového vysávača, prípadne vyčistiť aj jeho steny.

 

Filter, čerpadlo a UV-lampa

Na jeseň je hlavnou úlohou vyčistenie filtračného systému. V závislosti od druhu filtrácie, jazierkový filter čistíme vypustením kalov z dna filtrácie a vybratím a vyčistením filtračných náplní (ako napr. kefy, japonské rohože a pod.). Okrem filtrácie je dôležité vybrať a vyčistiť aj čerpadlo a UV-lampu. Počas zimných mesiacov čerpadlá a uv lampy uskladníme v suchu, mimo mrazu.
 

Ryby

Starostlivosť o ryby spočíva vo vizuálnej kontrole zdravotného stavu, redukciou množstva krmiva a zabezpečením krmiva, ktoré je vhodné na jesenné mesiace- viac v článku: kŕmenie koi. V prípade možnosti je vhodné ryby preniesť z jazierka do zimnej chovne.
Po takejto údržbe je jazierko pripravené na príchod zimy.

 

zahradne jazierko na jesen, jazierko na jesen, záhradné jazierko na jeseň, jazierko na jeseň
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.