Jazierka, biodesign bazény | ROSSY.sk

Jazierko na jeseň

  • Pridané: 15.01.2019   |   Autor: ROSSY   |   13 čítaní / zobrazení


Horúce dni sa pomaly končia a príroda sa začína krásne sfarbovať. Nastáva obdobie kedy sa príroda pripravuje na zimu.  Je čas pripraviť na toto chladné obdobie aj záhradné jazierko. Takúto prípravu je vhodné vykonať  v období,  keď teplota vody začne klesne pod 10°C.

 
Voda a vodné rastliny

Na jeseň je dôležité najmä odstrániť z vody a z vodnej hladiny napadané lístie a odumreté časti rastlín- vhodným pomocníkom môžu byť sieťkanožnice s kliešťami. Z dna jazierka je vhodné odstrániť kal a usadeniny pomocou jazierkového vysávača, prípadne vyčistiť aj jeho steny.

 

Filter, čerpadlo a UV-lampa

Na jeseň je hlavnou úlohou vyčistenie filtračného systému. V závislosti od druhu filtrácie, jazierkový filter čistíme vypustením kalov z dna filtrácie a vybratím a vyčistením filtračných náplní (ako napr. kefy, japonské rohože a pod.). Okrem filtrácie je dôležité vybrať a vyčistiť aj čerpadlo a UV-lampu. Počas zimných mesiacov čerpadlá a uv lampy uskladníme v suchu, mimo mrazu.
 

Ryby

Starostlivosť o ryby spočíva vo vizuálnej kontrole zdravotného stavu, redukciou množstva krmiva a zabezpečením krmiva, ktoré je vhodné na jesenné mesiace- viac v článku: kŕmenie koi. V prípade možnosti je vhodné ryby preniesť z jazierka do zimnej chovne.
Po takejto údržbe je jazierko pripravené na príchod zimy.

 

zahradne jazierko, jazierko na jesen