Záhradné jazierka, biodesign bazény | ROSSY.sk
Košík:je prázdny
bez DPH:0.00 €
s DPH:0.00 €

Filtračné médium kaldnes

  • Pridané: 15.01.2019   |   Autor: ROSSY spol. s r.o.   |   103 čítaní / zobrazení

Kaldens K1

Kaldnes proces biologického čistenia vody bol vedecky  skúmaný a testovaný vo farmách na ryby a čističkách odpadových vôd viac ako 10 rokov a teraz je dostupný aj pre chovateľov rýb.kaldnes, filtračné médium kaldnes, filtracne medium kaldnes Médium je vytvarované do tvaru kolesa ktorý je pozitívny pre rozkvet baktérií. Ten umožňuje slabý vírivý pohyb vody vo  filtrácii vytváraný vháňaním vzduchu pomocou špeciálne upravených výstupov vzduchu z kompresora.


Ako to funguje

Citlivý ekosystém vo vode prirodzene produkuje baktérie zúčastňujúce sa nitrifikačného procesu,ale len v nedostatočnom množstve. Kaldnes médium poskytuje maximálnu aktívnu plochu pre kolonizáciu baktérií a to oveľa viac ako ostatné typy nepohyblivých filtračných médií. Tieto baktérie zabezpečujú proces ktorý odstraňuje škodlivý čpavok a nitrity z vody.


V čom je odlišný od iných médií

Vírivý pohyb kaldnesu v rámci filtračnej nádoby umožňuje vyplavenie mŕtvych baktérií z média. To vytvára priestor pre nové mladšie a silnejšie požieračné baktérie aby sa usídlili. Keďže samotný  tvar média je koleso, vo vnútri  je chránená plocha umožňujúca kolóniám baktérií prirodzene absolvovať  celý svoj životný cyklus. Kaldnes bol navrhnutý poskytnúť najlepšie možné podmienky ako pre mladé tak aj pre dozrievajúce prospešné kolónie baktérií.


Proces dozrievania baktérií

Počas procesu dozrievania prospešných baktérií je nutné sledovanie a udržanie  hladiny PH, NO2 (dusitany) a NO3 (dusičnany) v hodnotách akceptovateľných rybami. Priemerne v období medzi 6 až 20 týždňov sú baktérie kolonizované v kaldnese na maximálnej úrovni a dokážu efektívne spracovávať škodlivé látky vo vode. Toto obdobie je individuálne podľa podmienok vody a jej teploty. Môžeme ho samozrejme skrátiť pomocou biologických prípravkov - štartovacích baktérií.


Čo znamená proces „samočistenia“

Narozdiel od peny, rohoží alebo iných nepohyblivých filtračných médií, kaldnes je navrhnutý aby sa voľne pohyboval vo vnútri filtračnej nádoby. Konštantný chaotický pohyb ktorý vytvára vystupujúci vzduch z kompresora spôsobuje, že médium sa o seba otiera a samo sa čistí, teda nepotrebuje žiadnu údržbu. To umožňuje filtru dosiahnuť optimálnu efektívnosť  bez narušovania pravidelným čistením, a teda bez rizika neželanej straty baktérií ktorá nastáva pri čistení filtračných nádob. 50 litrov  K1 média si poradí z 250 gramami potravy za deň.
 

Celková  váha rýb

Maximálne množstvo krmiva (2%)

Celkový objem filtračného média

Doporučený kompresor

5 kg

100 g

15–20 L

15 L/min

12,5 kg

250 g

50-75 L

70 L/min

25 kg

500 g

75-100 L

95 L/min

37,5 kg

750 g

100-150 L

130 L/min

50 kg

1000 g

150-200 L

150 L/min

Doporučené kŕmenie rýb je 1 až maximálne 2 % z celkovej váhy rýb za deň.
 

Dĺžka ryby

Priemerná hmotnosť

15 cm

46 g

20 cm

110 g

25 cm

210 g

30 cm

370 g

40 cm

890 g

50 cm

1 750 g

60 cm

3 050 g

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.